به سایت مرکز تحقیقات حلال خوش آمدید.

ناظران سلامت، حواس جمع باشند.

ناظران سلامت، حواس جمع باشند.

دکتر بهروز جنت، رئیس مرکز تحقیقات حلال، در افتتاحیه همایش تخصصی منطقه‌ای فرآورده‌های حلال، صنایع غذایی کشور را افتخار صنعت ایران دانست و گفت: مسئولان فنی به عنوان قشر تحصیل کرده و عامل رشد صنایع غذایی کشور، از افتخارات ایران هستند که موجبات ارتقا اقتصاد و سلامت  کشور را فراهم آورده اند.

وی با اشاره به مفهوم واژه حلال اظهار کرد:  واژه حلال به معنی مجاز و حرام به معنی غیر مجاز است و حوزه تعبدی حلال، حوزه مستقیم خداوند است و کسی نمی تواند به منظور سختگیری از محدوده ی  فرمان خداوند خارج شود و حلیت و حرمتی را که دستور خداوند است جابجا کند.

 رئیس مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ورود به این حوزه نیازمند شهامت و دقت است افزود: هدف از تشکیل این مرکز ارائه ی نظرات کارشناسی و پیگیری مسایل مربوط به این حوزه  است و هیچ دخالتی در مسایل فقهی ندارد.

دکتر جنت به نگاه اسلام در این حوزه اشاره کرد و گفت: اسلام  جزء محدود ادیانی است که علاوه بر حلال و حرام بودن برخی فراورده های غذایی و بهداشتی که در همه ادیان وجود دارد، اظهار میدارد که آنچه برای سلامتی  انسان ضرر دارد حرام است.

وی با اشاره به اینکه ما به عنوان ناظران سلامت  سربازان و پاسداران سلامتی در حوزه سلامت هستیم اظهار کرد: ماباید آشنایی کامل در خصوص حلال و حرام داشته باشیم و مراقب باشیم آسیبی از این جنبه به جامعه وارد نسازیم چه بسا کوتاهی ما در این امر و عرضه محصولات شبهه ناک در سبد غذایی مردم اثر وضعی خود را بر جای بگذارد و جامعه را از نظر روانی و اجتماعی به هم بریزد.

دکتر جنت با اشاره به اینکه متاسفانه در ایران و جهان اسلام از نظر علمی و فقهی در این حوزه کم کار شده است تصریح کرد: در چند سال اخیر در ایران کارهایی انجام شده که در دنیا بی نظیر است که روش ژنتیک مولکولی به عنوان یکی از دقیقترین روشها  از جمله این اقدام ها است.

وی با تاکید بر دقت مسئولان فنی در برخی از افزودنی ها  و مواد اولیه که مشکوک  هستند گفت: مسئولان فنی باید مراقب، پیگیر و کنترل کننده ی همه مستندات مواد اولیه که وارد کارخانه می شوند باشند  تا خدایی نکرده مسئولیتی در آخرت بر عهده ی ما نباشد.

 

اطلاعات تماس

دسترسی سریع

پیوندها

محصولات

آدرس : تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ولیعصر - کوچه دانش کیان - پلاک ۲۴

تلفن : ۸۸۹۰۹۰۳۳ - ۰۲۱

اتوماسیون اداری

نقشه سایت

نمابر : ۸۸۸۹۰۸۵۸ - ۰۲۱

پست الکترونیک : info@halal.gov.ir

تالار گفتگو

ورود اعضا

موسسه موضوع شناسی احکام فقهی

همکاران بین المللی

© حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران است.

ناظران سلامت، حواس جمع باشند.

تلفن : -

نمابر : -

ناظران سلامت، حواس جمع باشند.