به سایت مرکز تحقیقات حلال خوش آمدید.

حلال در چهل سالگی انقلاب

حلال در چهل سالگی انقلاب

از آنجا که جمهوری اسلامی ایران ام القری جهان اسلام و تنها حکومت شیعی جهان است و با نگاه ایدئولوژی اسلامی و شیعی طرح ریزی شده است، لازم است در زمینه حلال نیز فعالیت جهانی و درخور آرمانهای انقلاب اسلامی را داشته باشد.  بر آن شدیم تا با فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مروری اجمالی بر موضوع حلال پیش از جمهوری اسلامی و پس از آن داشته باشیم.

نشان حلال برای اولین بار در دهه ۱۹۸۰ مطرح و معرفی شد.

 قبل از دهه ۱۹۸۰ نیز، تجارت بین کشورهای اسلامی و غیر اسلامی وجود داشت اما استفاده از اصطلاح حلال مرسوم نبود، چرا که حلیت  محصولات در تجارت چندان مد نظر نبود. هر کشور محصولات وارداتی خود را با الزامات خود تضمین می کرد و  تجارت بر اساس اعتماد قرار داشت.

کشورهای محدودی از تایید سفارت های خود استفاده می کردند که این نیز با کنترل مستقیم انجام نمی شد. در واقع تا زمانی که موضوع تقلب مطرح نبود کنترل نیز در نظر گرفته نمی شد . در این سیستم، اگر شک به وجود می آمد، یا کالا عودت داده می شد و یا از این موضوع چشم پوشی می شد و رابطه سیاسی و اقتصادی  مهمتر از مقررات مذهبی بود.

ظهور جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ یک قدم بزرگ در تغییر از این نوع سازگاری به  سمت گواهی حلال بود.

امام خمینی برای تمام گوشتهای وارداتی غیرشرعی ممنوعیت گذاشت و آنها معدوم می شدند و با توجه به عدم تولید گوشت کافی در داخل کشور و ممنوعیت ورود این نوع گوشتها ، دولت تصمیم به اعزام کارگران و بازرسان به کشتارگاههای استرالیا و اروپا جهت تضمین انطباق زنجیره با نیاز و مقررات اسلامی گرفت. البته مشکل این سیستم گران و طولانی بودن فرایند تعریف شده بود اما مبنای الهام جهت صدور گواهی های حلال شد.

دستور امام بدین شرح است :

 

حکم ممنوعیت مصرف گوشت های یخ زده

زمان: ۱۱ اسفند ۱۳۵۷ ‏

‏‏مکان: قم ‏

‏‏موضوع: خودداری از مصرف گوشتهای یخزدۀ خارجی ‏

‏‏بسمه تعالی ‏

‏‏جناب آقای نخست وزیر ـ ایّده الله تعالی ‏

‏لازم است جنابعالی به مقامات مربوطه دستور دهید از ورود گوشتهای یخزده و‏‎ ‎‏مصرف کردن آنها بشدت جلوگیری شود و آنچه از این نوع گوشتها موجود است از بین‏‎ ‎‏برود؛ زیرا آنها نجس و حرام است، و مردم نیز حق استفاده از آنها را به عنوان خوراک‏‎ ‎‏ندارند و می توانند به مصرف کشاورزی مانند کود زمین برسانند.‏

‏‏روح الله الموسوی الخمینی ‏

‏‎ ‎

این حکم در روز ۱۱ اسفند ۵۷ و حتی قبل از تشکیل رسمی حکومت جمهوری اسلامی توسط امام خمینی (ره) صادر شد که نشان از اهمیت بسیار این موضوع در حکومت اسلامی ما دارد.

 

تاسیس مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران

با توجه به نکات افتراق فقه شیعی و سایر مذاهب اسلامی و احتمال دخالت سیاستهای دولتهای غیر اسلامی و غلبه نگاه تجاری بر محصولات حلال و همچنین واردات یا تولید موادی که حاوی مواد نگهدارنده  ، الکل، ژلاتین، امولسیفایرها، آنزیمها، طعم دهنده ها و عطر دهنده ها و... است و نیز با توجه به اثرات حلال بر سلامت روحی و جسمی انسان، ضروری می نمود مرکزی پژوهشی در جمهوری اسلامی ایران جهت بررسی این موضوع تشکیل شود.

مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران با فعالیت در زمینه محصولات و خدمات حلال و ایجاد تفکر فرایند گرا در کلیه سطوح  تلاش می کند تا برای دستیابی به اهداف عالیه مرکز و کسب جایگاه به عنوان یکی از مراجع صدور گواهی حلال در سطح کشور، منطقه خاورمیانه و شرق مدیترانه، نسبت به برآورده نمودن الزامات قانونی و رعایت اصول فنی، کیفی و سلامت، حلیت و طهارت با تمرکز بر مشتری مداری و جلب رضایت تمامی ذی نفعان اقدام نماید.

 

برگزاری نخستین همایش بین المللی فرآورده های حلال در آذر ۱۳۹۶

برای نخستین بار در کشور، کنگره بین المللی فرآورده های حلال با حضور مسئولین داخلی و بیش از ۶۰ میهمان خارجی از کشورهای اسلامی به مدت ۲ روز در پایتخت فرهنگی جهان اسلام مشهد مقدس با هدف بررسی مسائل در حوزه غذا، دارو، فرآورده های آرایشی و بهداشتی و پوشاک حلال در سه محور شریعت و فرآورده های حلال ، پژوهش؛فناوری و فرآورده های حلال ، اقتصاد فرآورده های حلال ؛ برگزار گردید.

 

اطلاعات تماس

دسترسی سریع

پیوندها

محصولات

آدرس : تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ولیعصر - کوچه دانش کیان - پلاک ۲۴

تلفن : ۸۸۹۰۹۰۳۳ - ۰۲۱

اتوماسیون اداری

نقشه سایت

نمابر : ۸۸۸۹۰۸۵۸ - ۰۲۱

پست الکترونیک : info@halal.gov.ir

تالار گفتگو

ورود اعضا

موسسه موضوع شناسی احکام فقهی

همکاران بین المللی

© حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران است.

حلال در چهل سالگی انقلاب

تلفن : -

نمابر : -

حلال در چهل سالگی انقلاب
حلال در چهل سالگی انقلاب